Vedenie Európskej únie spolu s viacerými europoslancami zachvátila panika. Panika pre ich vymyslenú údajnú vojnu s Ruskom, ktoré sa po dobytí Ukrajiny vraj chystá napadnúť západnú Európu.
Mnohí lídri európskych štátov neustále mohutne finančne dotujú Ukrajinu v jej „statočnom“ boji proti Rusku, ba okrem neutíchajúcich dodávok zbraní a vojenskej techniky celkom vážne rozmýšľajú nad tým, že na Ukrajinu spoločne pošlú akési „mierové zbory“. Tie ale môžu vyvolať niečo oveľa vážnejšie než je na Ukrajine a v celej Európe teraz.
Namiesto rokovaní väčšie zbrojenie
Kým na Ukrajine sa bojuje, Európa ju podporuje a žiada v boji pokračovať. Vraj až do úplného víťazstvo. To ale neprichádza a na bojisku zomiera stále viac vojakov, ba obete sú po ruských dronových náletoch a ostreľovaniach aj v radoch civilistov, vrátane detí. Mier chcú teda európski vojenskí jastrabi dosiahnuť namiesto rokovaní na bojisku. Tam zatiaľ zomierajú iba Ukrajinci a Rusi, no môže to byť oveľa, oveľa horšie.
Chtíč niektorých európskych politikov po vojne je až taký veľký, že na ňu začínajú pripravovať aj svojich obyvateľov. Tým totiž radia pripraviť si pohotovostný balíček na 72 hodín. Údajne kvôli tomu, keby Rusko napadlo aj ich. K tomuto číremu bláznovstvu sa v statuse na sociálnej sieti vyjadruje generál vo výslužbe a člen hnutia Republika Jozef Viktorín, generál vo výslužbe a expert na vojenskú diplomaciu a legislatívu.
Pripravujú lídri EÚ ľudí na vojnu?
„Eurokomisia odporúča občanom Európy pripraviť si pohotovostný balíček na 72 hodín. Neviem o tom, že by Európa okrem štvavej politiky a neprestajného hľadania nepriateľa bola vo vojne s nejakým štátom,“ píše hneď v úvode Viktorín, ktorý toto bláznivé odporúčanie vníma iba tak, že jeho zámer má jediný cieľ – vyvolať hystériu a strach medzi obyvateľstvom EÚ.
„Neviem, prečo prišli s týmto plánom práve teraz a neviem, prečo práve 72 hodín. Alebo v tom slávnom Bruseli rátajú, že po 72 hodinách bude po všetkom? Neviem, naozaj neviem,“ dumá nad záhadným časom generál vo výslužbe. V každom prípade vyvolávať emočné nepokoje v mysliach ľudí nie je podľa neho cesta k mierovému životu, skôr naopak.
Na školách chýba branná výchova
Cesta je však podľa Viktorína úplne iná, a niekto by to už mal povedať nahlas. „Dotýka sa školstva na Slovensku, kde branná výchova vytvorí iné, a to zdôrazňujem, potrebné znalosti a návyky, využiteľné vo veľa možných krízových situáciách. Ďalšou oblasťou je civilná ochrana, na ktorú sa reálne zabúda. A to nielen dnes, ale celé obdobie od zmeny režimu,“ prízvukuje generál vo výslužbe, ktorý vie, o čom hovorí.
Žiaci na školách by podľa neho mali dostať prípravu, občania by mali vedieť koľko úkrytov na Slovensku je, a to najmä tých funkčných. Toto je reálna a skutočná starostlivosť štátu o vlastných občanov. Prečo o tom hovorí? Lebo tieto záležitosti riešia vlády jednotlivých štátov a nie nejaká Európska komisia, ktorá sa zaoberá iba sama sebou.
Strachom manipulujú s občanmi únie
„Ktorá vykrikuje do sveta nejaké slogany o 72 hodinách a pritom, keby šéfka komisie nebola obchodníkom s vakcínami, tie premrhané zdroje mohli putovať napríklad aj do civilnej ochrany naprieč Európskou úniou,“ konštatuje vecne Viktorín a dodáva, že takto sa dopracovali len k tomu, že svojím odporúčaním vyvolávajú strach.
Vytvárajú tiež priestor na paniku a teda manipulujú s občanmi únie, aby ich mohli vystrašených lepšie ovládať. „EÚ však nepatrí Bruselu. EÚ patrí jej obyvateľom. Tak si to uvedomme aj my a nebuďme ľahostajní, pretože cesta kam sa vydala EÚ je veľmi nebezpečná,“ varuje Jozef Viktorín s dôvetkom, že to je cesta, ktorá s bezpečnosťou Európy nemá nič spoločné.